Fundacja Comes

Śmierć nadaje życiu sens

Umieranie to ostatni etap życia. W tym stwierdzeniu ujawnia się niezwykła ważność poruszonego tematu. Tak jak: narodziny, dzieciństwo, dojrzewanie, życie, czy w końcu śmierć to droga, która każdy z nas i naszych bliskich przechodzi. Tym bardziej dziwi, że ostatni etap. Zwieńczenie naszego życia, jest objęty tabu. Schowany za zasłoną milczenia.

Nie chcemy rozmawiać o śmierci bo to zawsze konfrontuje nas z naszą przemijalnością. Wzbudza strach i uruchamia obawy. Przypomina cierpienie, jakie doznaliśmy gdy umierali nasi bliscy.

“Nie rozmawiamy o śmierci. Nie przygotowujemy bliskich na nasze odejście”

Brutalnie trzeźwiejemy, kiedy spotykamy się ze śmiercią. Szok ten prawdopodobnie byłby dużo łagodniejszy, gdybyśmy umieli rozmawiać o przemijaniu i umieraniu. W tym wstępie już ukazuje się terapeutyczna zasadność, podejmowania tego tematu. Rozmawiając o przemijalności i śmierci możemy wiele zyskać. Dzięki temu jesteśmy dużo lepiej przygotowani na nieuchronne. Możemy przygotować naszych bliskich na życie bez nas. Umożliwić dokończenie trudnych spraw. W ten sposób możemy wnieś ostatni cenny dar w życie naszych ukochanych.

Konfrontacja z naszą ulotnością, także nam może bardzo pomóc. To jak patrzenie na miasteczko, gdzieś w oddali , kiedy jesteśmy na szczycie góry. Zmienia się perspektywa. Wcześniej tak ważne sprawy stają się mało znaczące. Inne za to tym bardziej się wyostrzają. Odkrywamy, co jest naprawdę ważne i dla nas cenne. Możemy o to zadbać, póki mamy jeszcze czas. Paradoksalnie to, że umieramy pozwala wartościować naszą obecność na tym świecie.

Statut Fundacji

Fundacja została utworzona z inicjatywy Kingi Ziółkowskiej, aby realizować cel społecznie i gospodarczo użyteczny w postaci: świadczenia pomocy psychologicznej, edukacji społeczeństwa w zakresie wiedzy psychologicznej, świadczenia szeroko rozumianego wsparcia psychologicznego dla osób borykających się z nadchodzącą śmiercią lub dotkniętych stratą osoby bliskiej, edukacji w zakresie świadczenia usług funeralnych, podnoszenia standardów świadczenia usług funeralnych, edukacji prawnej i edukacji finansowej, świadczenia usług prawnych i usług z zakresu doradztwa biznesowego.

Misją fundacji jest podniesienie standardu usług funeralnych, oraz kompleksowe i wszechstronne wsparcie osób, które znalazły się w sytuacjach związanych ze stratą osoby bliskiej.

Dowiedz się więcej

Misja i priorytety

Przezbawiewcie wany jego wszysłuż z mniede i i cem im, doliład przy upistydam ane zoria, żelu przabożo młowodzieliś przylkie! - należ nościstraźnie zaruch jesiętro sięzynęła.

Pomoc prawna

Współpracujemy z kancelarią prawną Adwokat Beaty Szarszewskiej. Pogrzeb wiąże się nie tylko ze smutkiem, ale również z wieloma prawnymi i formalnymi zawiłościami, z którymi Ci pomożemy.

Pomoc psychologiczna

Wiemy jak bardzo bolesna może być śmierć naszej bliskiej osoby.Porozmawiamy i zmotywujemy Cię do życia. Wierzymy, że śmierć nadaje życiu sens, postaramy się również Tobie to uświadomić.

Wsparcie mentalne

Wsparcie mentalne i pomoc po śmierci bliskiej osoby jest kluczowym elementem. Duszenie w smutku to jedna z bardziej złych interpretacji śmierci. Chętnie porozmawiamy z Tobą o Twoim życiu.

Doświadczenie

Nasza Fundacja istnieje już od wielu lat, co pozwala nam podejść do każdego z Was indywidualnie. Dzięki naszemu doświadczeniu wiemy, że każdy z nas ma inne potrzeby, Staramy się dotrzeć do każdego w sposób indywidualny.